Czy interesuje nas sprzątanie w prywatnych domach?

Jeszcze jakiś czas temu, było nie do pomyślenia, że ktoś obcy mógłby sprzątać w naszych domach. Teraz to się zmienia, bo ludzie są coraz bardziej zapracowani, a gdy już mają trochę wolnego czasu, to wolą robić coś przyjemniejszego niż sprzątanie. Dlatego też, coraz częściej możemy trafić na różnego rodzaju ogłoszenia, w których osoba prywatna poszukuje kogoś, kto będzie u niej sprzątał, w określone dni, w określonych godzinach.

Warto się przyjrzeć tego typu ogłoszeniom, bo może się okazać, że będziemy mile nimi zaskoczeni.

Wymagania są różne

Jeżeli zakładamy, że bylibyśmy w stanie przyjąć tego typu propozycję pracy, to koniecznie powinniśmy się dokładnie przyjrzeć treści takich ogłoszeń. Może się okazać, że ktoś będzie chciał, abyśmy przychodzili do niego tylko raz w tygodniu, na starcie kurzy i odkurzenie.

Może też być tak, że ktoś będzie chciał, abyśmy przychodzili częściej, a poza samym odkurzaniem, co jakiś czas może się okazać konieczne umycie okna. Warto się więc spokojnie zastanowić, jaki zakres usług jesteśmy w stanie zaproponować, co jesteśmy w stanie zrobić, a czego nie. W jakich godzinach możemy pracować, w jakie dni, a posiadając tak przygotowane ustalenia, łatwiej będzie nam wyszukać te ogłoszenia, które będą idealnie odpowiadały naszej ofercie.

Wówczas też będzie istniało większe prawdopodobieństwo, że uda nam się porozumieć z osobą, która dane ogłoszenie wystawiła.

Forma płatności?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że za takie sprzątanie, stawki oferowane są bardzo różne. Wszystko zależy od miasta w którym mamy sprzątać, od powierzchni, która będzie do sprzątania, jak również od częstotliwości samych porządków.

Oczywiście wiadomo, że im więcej zadań będziemy mieli do wykonania, tym większa zapłata będzie nam proponowana. Co więcej, trzeba także zwrócić uwagę na to, czy będziemy mieli płacone za ilość godzin, które spędzimy przy sprzątaniu, czy odgórnie będzie ustalona kwota za sprzątanie, a czas jaki na to poświęcimy nie będzie miał większego znaczenia. Wszystko trzeba tutaj dokładnie przeanalizować, tak abyśmy mieli pewność, że niczego istotnego nie przeoczymy.

Coraz więcej osób poszukuje kogoś, kto zgodzi się u nich systematycznie sprzątać. To oznacza, że coraz łatwiej jest trafić na naprawdę ciekawe oferty, które pozwalają godnie zarobić.

zasady wdrażania systemu haccp