Czy warto poddać się depilacji?

Pięknie wydepilowane kobiece ciała są aktualnie jednym z kanonów żeńskiego piękna. Jednak nie zawsze tak było! W dawnych czasach kobiety nie miały dostępu do technologii, która pozwoliłaby im na skuteczne usunięcie włosków ze wszystkich partii ciała. W dzisiejszych czasach większość przedstawicielek płci pięknej decyduje się jednak na pozbycie się nadmiaru włosków występujących na ciele. Ma to swoje ogromne plusy w kwestii wizualnej, ale przede wszystkim higienicznej. Czy warto zatem poddawać się depilacji?

Aktualnie depilację możemy podzielić na kilka rodzajów zabiegów kosmetycznych. Pierwszym z nich jest tradycyjne golenie. Za pomocą ostrza żyletki lub maszynki do golenia można bardzo dobrze poradzić sobie z nadmiernym owłosieniem na nogach lub w okolicy bikini. Kolejnym prostym rozwiązaniem jest depilacja chemiczna. Do tego używamy wszelkiego rodzaju kremów i pianek. Specyfiki te rozpuszczają włoski, które w efekcie wypadają z ciała. Jest to zabieg bezbolesny, ale istnieje prawdopodobieństwo (jak w przypadku golenia) wystąpienia podrażnień.

Skuteczny, ale jednak bolesny, jest depilator. Takie urządzenie wyciąga włoski razem z cebulkami, co może prowadzić do poważnych podrażnień, ale także pozbędzie się nadmiernego owłosienia na dłuższy czas niż standardowa golarka. Istnieje także forma depilacji, na którą decyduje się niewiele kobiet, ale jednak jest ona dość popularna. Mowa tutaj oczywiście o niezwykle bolesnej metodzie usuwania włosków za pomocą rozgrzanego wosku. Daje ona niezwykle długotrwały efekt, ale ból towarzyszący temu zabiegowi skutecznie odstrasza ewentualne klientki. Jaka metoda jest najlepsza i czy w ogóle warto poddawać się takim zabiegom kosmetycznym? Ogólnie rzecz biorąc, ciężko wskazać najlepszy sposób na pozbycie się włosków z ciała. Każda metoda ma swoje plusy i minusy: niektóre panie chcą pozbyć się owłosienia na dłuższy czas i mają wysoką tolerancję na ból, dlatego wybiorą wosk lub depilator. Inne z kolei wolą mniej cierpieć i częściej pozbywać się włosków, więc będą się golić lub używać kremów. A czy warto? Z pewnością jest to bardzo przyjemna rzecz mieć gładkie nogi i inne części ciała, co także niweluje pocenie się tych okolic. Jest to zatem całkiem logiczne rozwiązanie, jeśli mamy na uwadze względy higieniczne, ale także wizualne. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby wszystko robić z umiarem i nie zagrażać zdrowiu.