Czy warto robić paznokcie żelowe?

Robienie paznokci to jedno z najczęstszych wykonywanych przez kobiety zabiegów kosmetycznych. Każda kobieta chce mieć pięknie zrobione paznokcie, które są jej swoistą wizytówką. Jeśli kosmetyczka nie jest nadmiernym wydatkiem, to można spokojnie powierzyć swoje paznokcie wykwalifikowanej pani, która zobowiązuje się do stworzenia na naszych palcach prawdziwego arcydzieła. Możemy także wykonać taki zabieg w domu, a jedną z metod robienia paznokci są paznokcie żelowe.

Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach związanych z tym zabiegiem.

Paznokcie żelowe są fantastycznym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą poświęcać dużo czasu na ponowne przygotowanie „pazurków”. Żel na tipsie będzie trzymał się dobre kilka tygodni, a w momencie, gdy zużyje się, wystarczy go najzwyczajniej w świecie uzupełnić. Taki rodzaj manicure jest szczególnie polecany osobom, których paznokcie są bardzo kruche, krótkie i łamliwe.

Jest to jednak sposób relatywnie trudny, ponieważ istnieją dwie metody nakładania takiego manicure, które są niezwykle czasochłonne, jak i pracochłonne. Pierwszą z nich jest nałożenie szablonu na paznokieć i wypełnienie go żelem. Drugą metodą jest nałożenie tipsa, na którym kładziemy żel. Jeśli mamy dużo czasu, to jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie.

Żel gwarantuje nam trwałość, którą liczyć możemy nawet w kilku tygodniach. Jest to także dość kosztowny wydatek, jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług kosmetyczki. Profesjonalistka może zażądać od nas kwoty grubo powyżej stu złotych, ale jeśli mamy odrobinę wprawy i pojęcia na temat takich zabiegów, to czemu nie spróbować tego w domu? Pamiętajmy o tym, że pod żelem paznokieć ciągle rośnie. Nie musimy się jednak zbytnio tym przejmować, ponieważ jest to wzrost całkiem dobry, a żel można uzupełnić wedle uznania.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli nie czujemy się na siłach, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistki. Paznokcie nie mogą też być chore, ponieważ to tylko jeszcze je osłabi. Kolejną sprawą jest także to, iż musimy szczególnie uważać na rzeczy, z którymi paznokcie będą miały kontakt. Aceton i rozpuszczalniki sprawią, że tips zwyczajnie się odklei, co zrujnuje ciężką pracę naszą lub kosmetyczki.

Żelowe „pazurki” są jednocześnie bardzo trwałym rozwiązaniem i można zdecydować się na taki zabieg kosmetyczny nawet z czystej ciekawości i zaobserwowania efektów.

http://www.medestetycznabutowska.pl/zabiegi-na-cale-cialo/ justfp.pl