Firmy często wynajmują sprzątanie

Nie ulega wątpliwości, że na to jak dana firma jest postrzegana przez klientów i współpracowników, wpływ ma wiele czynników. Nie chodzi tutaj tylko o jakość proponowanych usług, ani o cenę, czy sposób w jaki podchodzi się do pracownika, ale również o to, jak prezentuje się siedziba danej firmy.

Czy jest w niej porządek, czy wszystko prezentuje się perfekcyjnie, czy widać dbałość o szczegóły. Nic więc dziwnego, że wiele firm zatrudnia osoby sprzątające, które mają dbać właśnie o to, aby biura prezentowały się nienagannie, tak aby wszystko było idealnie ze sobą dopasowane pod kątem wizerunku.

Zakres usług

Jeżeli jakaś firma chce wynająć firmę sprzątającą, to z pewnością powinna się na początku zastanowić jaki ma być zakres usług tamtej firmy. Czy sprzątanie ma obejmować tylko biura i korytarze do nich prowadzące, czy może hale i magazyny, także od czasu do czasu mają być sprzątane? Co więcej, warto się zastanowić, czy takie sprzątanie ma się odbywać codziennie, czy co drugi dzień.

Czy ma mieć miejsce poza godzinami pracy biura, czy może nikomu nie będzie przeszkadzało, jeśli będzie się odbywało w godzinach pracy biur. Możliwości jest tutaj wiele, więc wszystko trzeba dokładnie przeanalizować, tak aby później móc te ustalenia zamieścić w umowie.

Wówczas nie będzie żadnych nieporozumień i każda ze stron umowy, będzie wiedziała, jakie są jej obowiązki i prawa.

Kto organizuje niezbędne artykuły?

Chociaż łatwo o tym zapomnieć, to jednak już na etapie tworzenia umowy warto ustalić, po czyjej stronie będzie leżało zapewnienie niezbędnych akcesoriów, które będą pomocne podczas sprzątania.

Czy zapewnia je firma wynajmująca usługę sprzątania, czy może zajmuje się tym firma sprzątająca, która później przedstawia odpowiednie faktury? Możliwości jest tutaj wiele, jednak warto to ustalić, bo może się okazać, że to osoby zajmujące się sprzątaniem, najlepiej będą wiedziały, jakich detergentów powinny używać, tak aby mieć pewność, że wszystko będzie idealnie wysprzątane. Jest wiele firm, które oferują swoje usługi na sprzątanie.

Warto się zapoznać z zakresem tych usług, tak abyśmy mogli powiedzieć, czy pokrywają się one z naszymi potrzebami i czy będą wystarczające na potrzeby naszej firmy. Tak, aby zawsze panował w niej porządek i żebyśmy nie musieli się wstydzić tym, jak prezentuje się nasze biuro, kiedy przyjdą do nas klienci, albo przedstawiciele innej firmy, która będzie chciała z nami nawiązać współpracę.

wdrażanie haccp