Jaki powinien być fizjoterapeuta – ogólna charakterystyka

Fizjoterapia to dziedzina, której nauki podejmuje się coraz więcej osób. Niektóre robią to z zamiłowania, inne z kolei konieczności lub chęci zarobienia konkretnych pieniędzy. Fizjoterapeuci to osoby, które na pierwszą myśl powinny zajmować się pacjentami w sposób rzetelny i oddany. Nie zawsze jednak tak jest.

A pacjentów z dnia na dzień przybywa coraz więcej. Jak więc będąc pacjentem wybrać specjalistę na miarę indywidualnych potrzeb? Na co zwracać uwagę?

 • Wybierając odpowiednią osobę niestety brutalnie mówiąc powinniśmy zwrócić uwagę na jej wygląd fizyczny. Dużo bowiem można wyczytać z ciała, a bynajmniej to, czy będzie w stanie nam pomóc. Jeśli ma z nami pracować oraz poświęcać nam czas, dobrze byłoby gdyby ten czas płynął w sposób przyjemny.

  Nie ma więc co dziwić się pacjentom, którzy unikają kontaktu z chamskimi jednostkami, od których czuć chęć wyciągnięcia sumki pieniędzy na kilometr. Pamiętajmy, że udając się do fizjoterapeutów najczęściej płacimy z własnej kieszeni. Rzadko kiedy zdarza się, że możemy sobie pozwolić na wizyty przez NFZ, na które przecież czeka się latami. Dlatego dla szacunku do swojej pracy i zarobionych pieniędzy – wybierajmy osobę w której towarzystwie czujemy się dobrze;

 • Fizjoterapeuta to nie tylko osoba, która zajmuje się nami w sposób fizyczny.

  Bardzo wiele zależy także od tego z jakim podejściem podejdzie do nas od strony psychicznej. Pacjenci, którzy wymagają takich terapii bardzo często cierpią na schorzenia pourazowe. Dlatego też dobrze byłoby mieć z kim porozmawiać, znaleźć cenne źródło informacji. Z tego właśnie powodu ważne jest, by móc porozumiewać się z terapeutą w swobodny sposób, być słuchanym;

 • Kolejnym bardzo ważnym aspektem na który trzeba zwrócić nie mniejszą uwagę jest wiedza i doświadczenie fizjoterapeutów.

  Mało kto zastanawia się nad tym idąc do jakiekolwiek punktu oferującego takie usługi. Zazwyczaj wygląda to tak, że bezinteresownie poddajemy się poleceniom osób w białych ubraniach i ślepo im wierzymy. Aby być jednak w pełni zadowolonym z efektów, dobrze byłoby się udać do kogoś kto w istocie zna się na rzeczy i posiada stosowne wykształcenie. W większości placówek mamy do tego prosty dostęp, jeśli jednak jest on nieco uniemożliwiony – postarajmy się o wyjaśnienie.

  W momencie, gdy nie uzyskamy stosownej informacji o danym fizjoterapeucie – możemy być pewni, że dokumenty, certyfikaty zostały po prostu podrobione lub kupione.

.

http://medactive.com.pl/ograniczenia-ruchomosci/ http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-kroczace.php