Top 3 zabiegów kosmetycznych przed nadchodzącym latem

www.completeit.pl

Słońce powoli daje się we znaki, a będzie jeszcze cieplej, gdy w końcu nadejdą typowo letnie temperatury. Z jednej strony jest to cudowna wiadomość i większość raczej cieszy się na nadchodzącą, upragnioną porę roku. Jest jednak jeden aspekt o który martwią się szczególnie kobiety. Chodzi bowiem o to, że trzeba wtedy szczególnie dbać o skórę twarzy i jej promienny wygląd. Słońce wcale nie działa zaskakująco pozytywnie. Skóra jest wysuszona, ale z drugiej strony jesteśmy zmuszeni do odstawienia znacznej ilości kosmetyków. Ważniejsze jest to, by twarz oddychała, była wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń, przez które w istocie mogą powstawać różne problemy skórne. Oprócz pielęgnacji dochodzi także kwestia atrakcyjności, a raczej poprawienia drobnych elementów.

O czym mowa? O kilku zabiegach kosmetycznych, które przygotują nas na lato. A oto te bez których ciężko byłoby się obejść:

  • W lato oprócz skóry obrywają także włosy. Po długich miesiącach stałego oddziaływania mroźnego powietrza są po prostu wykończone, matowe i niesforne. W związku z tym na cieplejsze dni warto jest się odpowiednio przygotować. W tym akurat aspekcie zaleca się korzystanie ze wszelakich form zabiegów nawilżających. Trzeba pamiętać, że nie zawsze wiąże się to z wydawaniem ogromnych sum pieniędzy w profesjonalnych salonach. Dziś bardzo popularne są także zabiegi, które w swobodny sposób można realizować w domowym zaciszu, przy użyciu tego, co znajduje się w kuchennych szafkach. Trzeba jednak tylko poświęcić chwilę na poszukiwania w internetowych forach, czy gazetach life-stylowych lub poradnikach;
  • W lato, gdy jesteśmy narażeni na pocenie się twarzy, trzeba zadbać o jej odpowiednie oczyszczenie.

    Należy pamiętać, że w tym okresie skóra nie lubi nadmiaru makijażu. Warto więc zrezygnować z ciężkich podkładów na te lżejsze z dodatkami rozświetlających właściwości chociażby z owoców. Najważniejsze jest jednak to, by nie zapominać o codziennej pielęgnacji. Do dokładnego oczyszczenia najlepiej nadaje się chociażby szare mydło, które spełnia także swoją rolę antybakteryjną;

  • Jak lato – to odkryte stopy i paznokcie. Dobrze jest więc zadbać o ich odpowiedni wygląd. Jeśli chodzi o stopy świetnym rozwiązaniem są wszelkie kremy nawilżające, peelingi, czy dziś coraz bardziej popularne – skarpetki złuszczające. Pozwolą one osiągnąć gładkie pięty i ogólnie ładniejszy wygląd. Nie wolno jednak zapominać o pedicure.

    Odpowiednio spiłowane paznokcie, pomalowane na ulubiony kolor będą dodatkowym źródłem atrakcyjności!

.